در سال ۱۳۷۹ با توجه به اهمیت، گستردگی و شرایط خاص مجتمع بزرگ آبشار (پروژه شهید کشوری)، مقرر شد شرکتی جهت مدیریت و اجرای پروژه مذکور که جزء عظیم‌ترین‌ پروژه‌های عمرانی کشور محسوب می‌گردد، به صورت سهامی خاص تأسیس شود تا کلیه امور پروژه تحت یک مدیریت متمرکز و هماهنگ سامان گیرد.
بدین منظور شرکت عمران آبشار اسپادانا در تاریخ ۱۳۷۹/۱۱/۱۷ به ثبت رسید و فعالیت خود را رسماً شروع نمود و از اوایل سال ۱۳۸۰ حسب برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ساخت و ساز مجموعه‌های مسکونی تحت فازهای مختلف در پروژه تعریف و آغاز گردید به نحوی که هم‌اکنون پروژه‌های متعدد در قالب یک برنامه مدون به سرعت در حال اجرا می‌باشد.

mojtama1.gif

   مجتمع بزرگ آبشار در شرق شهر زیبای اصفهان و در حاشیه رودخانه زنده رود واقع شده است. این مجتمع که بر روی تپه ماهورهای مجاور جنوب رودخانه رشد می کند رو به دشت سرسبز و زیبای حاشیه زاینده رود دارد. این منظره شگرف تصویری است از اتحاد مدرنیته و طبیعت چرا که برخلاف طراحی های شطرنجی یکنواخت شهری، سعی طراحان بر آن بوده است تا این مجتمع متناسب با طبیعت زیبای جنوب زنده رود زاییده شود.

 


mojtama2.gifعرصه این مجتمع به وسعت ۳۰۰ هکتار است که بر اساس مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی ایران، ۱۳۰ هکتار از آن به مجتمع مسکونی و ۱۷۰ هکتار آن به مجتمع کلان شهری اختصاص یافته است. نسبت فضای سبز در این باغ شهر زیبا به میزان اراضی اشتغال یافته به مجتمع های مسکونی بسیار گسترده­تر است که فضایی زیبا و آرام را به همراه تمامی امکانات زندگی در یک کلان شهر اعم از مراکز تجاری، تفریحی،  درمانی، آموزشی و خدماتی برای مردم اصفهان و گردشگران نصف جهان فراهم خواهد آورد.