توسعه اصفهان حاصل تعامل ارتش با شهرداری است

در پنجمین هفته برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» ۳۶ پروژه با هزینه‌ای افزون بر ۶۳۴ میلیارد ریال در منطقه شش افتتاح و دو پروژه نیز کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، از اواسط خردادماه سال‌جاری با توجه به تکمیل تعداد زیادی پروژه‌های تکمیل شده برای بهره‌برداری در مناطق ۱۵ گانه و سازمان‌های وابسته شهرداری، بنا به دستور شهردار اصفهان مقرر شد تا پایان سال روزهای یکشنبه هر هفته برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» اجرا شود تا این پروژه‌ها در راستای شعار عدالت فضایی و توزیع عادلانه خدمات بهره برداری و در اختیار شهروندان قرار گیرد.
در هفته جاری شاهد بهره‌برداری از بوستان سایه در حاشیه بزرگراه شهید روح‌الامین و دیگر پروژه‌های عمرانی خدماتی منطقه شش، همچنین آغاز عملیات احداث تقاطع‌های غیر همسطح بزرگراه شهید کشوری و تصفیه‌خانه پساب جنوب اصفهان بودیم.
برای احداث بوستان ۷۰ هزار متر مربعی سایه که عملیات ساخت و تجهیز آن به پایان رسیده و آماده بهره‌برداری است، ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
برای اجرای عملیات احداث پروژه مجموعه تقاطع‌های غیر همسطح بزرگراه شهید کشوری ۲۵۰ میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شده است که طبق جدول زمان‌بندی این پروژه طی مدت ۱۰ ماه اجرا و به بهره‌برداری خواهد رسید.
برای نخستین بار در پروژه‌های عمرانی اصفهان به دستور شهردار اصفهان تابلو روز شمار معکوس برای مجموعه تقاطع‌های غیر همسطح بزرگراه شهید کشوری نصب و آغاز آن از عدد ۳۰۴ روز خواهد بود تا در هنگام آئین کلنگ‌زنی فعال شود که این اقدام نشان از برنامه‌ریزی دقیق و همت والای مدیریت شهری برای خدمت به شهر و شهروندان دارد.
همچنین برای احداث ایستگاه تصفیه خانه پساب جنوب اصفهان با حجم ۲۴۰ لیتر بر ثانیه در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع در محدوده میدان شهید قوچانی مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال بودجه اختصاص داده شده است.
تعداد دیگری از پروژه‌های عمرانی خدماتی منطقه شش نیز با بودجه‌ای افزون بر ۸۵.۱۹ میلیارد ریال به اتمام رسیده به طوری که ۳۵ پروژه شهری دیگر از قبیل احداث مجموعه ورزشی روباز شهید کشوری، ساماندهی و خیابان‌سازی در محله دنارت، بهسازی و نوسازی حصار اتوبان شهید لاوی، چندین پروژه ساخت و مناسب‌سازی پیاده راه‌های سطح منطقه، اصلاح و مرمت مسیر اتوبوس‌های تندرو سطح منطقه، اصلاح درزهای انبساطی مجموعه پل‌های دفاع مقدس، نصب اسباب بازی و مبلمان شهری در بوستان‌های منطقه، اصلاح و تعویض نورپردازی تونل شهید همت، بهینه سازی و نورپردازی آبنمای میدان فیض، تعمیر و تجهیز کتابخانه حضرت قائم (عج)، اجرای روکش و لکه‌گیری آسفالت معابر منطقه، احداث سرویس بهداشتی بوستان شهید روح‌الامین و … هم اکنون آماده بهره‌برداری است.

 

امیدواریم بخش غربی حلقه حفاظتی شهر با کمک ارتش اجرایی شود
در این مراسم «قدرت الله نوروزی» شهردار اصفهان گفت: امیدواریم بخش غربی حلقه حفاظتی شهر که از انتهای فاز دوم سپاهان شهر (قبل از باغ ابریشم به سمت درچه) عبور می‌کند با توان ارتش اجرایی شود.
وی با اشاره به تعامل و همکاری خوب ارتش و شهرداری اظهار کرد: موفقیت شهرداری در تمام زمینه‌ها به دلیل همت والای مدیریت شهری و مشارکت با تمام دستگاه‌های اجرایی استان بوده است و این موفقیت تنها متعلق به مدیریت شهری نیست بلکه به تمام کسانی که شهرداری را یاری کردند تعلق دارد.
وی افزود: ارتش در برخی از پروژه‌های شهری همکاری مطلوبی با شهرداری داشته است و بهره برداری از برخی پروژه‌ها با حمایت ارتش تحقق یافته است.
شهردار اصفهان ادامه داد: برخی معتقد بودند ورود به حلقه حفاظتی شهر و احداث رینگ چهارم به دلیل بخش‌هایی که از زمین‌های متعلق به عبور می‌کند، عملیاتی نخواهد شد، اما تاکنون در جلسات متعددی که با مقامات ارتش در اصفهان و تهران برای اجرای بخش غربی رینگ چهارم برگزار شده گامی به جلو برداشته‌ایم.
وی اظهار امیدواری کرد: بخش غربی حلقه حفاظتی شهر که از انتهای فاز دوم سپاهان شهر (قبل از باغ ابریشم به سمت درچه) عبور می‌کند با توان ارتش اجرایی شود.
نوروزی تصریح کرد: امروز عملیات عمرانی مجموعه پل‌ها و تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید کشوری آغاز خواهد شد و ارتش نیز با بهره گیری از توان لجستیکی خود بخشی از حلقه حفاظتی را اجرا خواهد کرد.
وی تأکید کرد: اگر امروز در منطقه شش پروژه‌های متعددی در حال اجرا است و در شهرک شهید کشوری بخش ۱۳۰ هکتاری تحویل شده و بخش ۱۷۰ هکتاری محل تحول اتفاقات بزرگ عمرانی است و سرمایه گذاران آماده آغاز عملیات جهت سرمایه گذاری هستند، نتیجه تعامل شهرداری و ارتش بوده است.
شهردار اصفهان ارتش را یکی از ارکان مهم موفقیت‌های شهرداری دانست و تصریح کرد: نام ارتش همواره در ذهن مردم درخشان بوده و امروز اصفهانی‌ها خاطره بیشتری از خدمات ارتش در ذهنشان ثبت خواهد شد.
وی افزود: در توافق‌های صورت گرفته منافع شهرداری و ارتش مورد توجه قرار گرفته و برای هردو طرف رکن اصلی مردم هستند.
هیچ حاشیه سازی حرکت قطار خدمت را متوقف نخواهد کرد
نوروزی با بیان اینکه هرچه تلاش‌ها بیشتر باشد حاشیه‌ها مختلفی به وجود می‌آید؛ اظهار کرد: در رابطه با مسائل مردم همه جا باید احساس مسئولیت کرد، اما در رابطه با حاشیه‌ها بدانید که می‌خواهند شهرداری را از حرکت متوقف کنند از این رو در برابر این حاشیه‌سازی‌ها، بی اعتنا باشید تا حرکت قطار پرسرعت رو به امید مسیر خود را تا انتها طی کند.
وی با بیان اینکه اجرای برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» نشان دهنده سه سال فعالیت و پشتکار در شهرداری است، خاطرنشان کرد: هر هفته ثمره تلاش مدیران شهری تقدیم شهروندان می‌شود و این روند تداوم خواهد داشت و هیچ حاشیه سازی این حرکت را متوقف نخواهد کرد.
شهردار اصفهان اظهار کرد: تمامی مجموعه شهرداری، شورای شهر و همه ارکانی که در شهر دست یاری دادند به ویژه اصحاب رسانه که اخبار را به طور صحیح منتقل می‌کنند و به مردم آگاهی می‌بخشند تا امید را در بین آن‌ها تقویت کنند، در خدمت‌رسانی به مردم شریک هستند.
وی خاطرنشان کرد: با حرکت رو به جلو و پیشرفتی که شاهد آن هستیم در آینده‌ای نه چندان دور شاهد افتتاح ۸۰ کیلومتر حلقه حفاظتی شهر، مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان و نمایشگاه بزرگ خواهیم بود و روزی مترو کیلومترها مسیر را در شهر طی خواهد کرد تا شهروندان با این وسیله نقلیه پاک از عاشق آباد به بهارستان بروند.

نوروزی با اشاره به پیشرفت احداث خط دو مترو اصفهان گفت: در زیر زمین این شهر سه تی. بی. ام زمین را می‌شکافد تا خط دو مترو احداث شود و البته هیچکس نمی‌داند زیر زمین این شهر چه اتفاقات بزرگ عمرانی رخ می‌دهد.
وی تأکید کرد: شهرداری همواره دغدغه رضایتمندی و خشنودی مردم را دارد زیرا زیربنا و رکن اساسی امنیت ملی کشور رضایت عمومی است و این عنصر را نمی‌توان از عرصه امنیت کشور نادیده گرفت.
شهردار اصفهان با ابراز خرسندی از جاری بودن آب در بستر زاینده رود، اظهار کرد: تابستان سال گذشته ۵۰ درصد انرژی شهرداری برای خشک نشدن درختان و پژمرده نشدن آن صرف می‌شد، اما خوشبختانه امسال آب در بستر زاینده رود جاری است و امیدواریم همچنان جاری بماند.
نوروزی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی مجموعه پل‌ها و تقاطع غیر همسطح در بزرگراه شهید اردستانی گفت: از امروز تابلوهای روزشمار مجموعه پل‌ها و تقاطع غیر همسطح در بزرگراه شهید کشوری نصب خواهد شد تا تاریخ را به نمایش بگذارند.
وی خاطرنشان کرد: با تلاش سازمان عمران اوایل اردیبهشت ماه سال آینده شاهد افتتاح این پروژه عظیم خواهیم بود.

حاصل تعامل ارتش با شهرداری توسعه اصفهان است

«امیر محسن آذرافروز» ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری نیز در این آئین گفت: با تأکید بر اینکه بدون مشارکت هیچ توسعه‌ای برای شهر رقم نخواهد خورد، افزود: ارتش همواره تعامل خوبی با شهرداری داشته که هدف از آن خدمت به مردم برای رفع مشکلات و گرفتاری‌ها است.
وی با بیان اینکه بیشترین اراضی نیروی زمینی کشور در اصفهان قرار دارد که این موضوع از ویژگی‌های منحصر به فرد ارتش در منطقه اصفهان است، اظهار کرد: همواره ارتش، شهرداری، مسکن و شهرسازی و سایر نهادها و ارگان‌ها مشارکت، تفاهم و توافق‌های صد درصدی دارند که اگر چنین نبود اصفهان تاکنون توسعه‌ای نیافته بود.
وی با تأکید بر اینکه بدون مشارکت هیچ توسعه‌ای برای شهر رقم نخواهد خورد، افزود: ارتش همواره تعامل خوبی با شهرداری داشته که هدف از آن خدمت به مردم برای رفع مشکلات و گرفتاری‌ها است.
ارشد نظامی آجا در اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ارتش در تمام صحنه‌ها، مشکلات و حوادثی همچون سیل، زلزله در تمام نقاط کشور یاری رسان بوده و در استان اصفهان نیز مصادیق همکاری آن با سایر ارگان‌ها بسیار زیاد است که از جمله آن‌ها می‌توان به تفاهم با شهرداری برای اجرای خیابان کمکی ارتش به منظور کاهش ترافیک سه راه حکیم نظامی تا سه راه سیمین اشاره کرد.
وی گفت: ادامه اتوبان شهید همت از جمله طرح‌هایی بوده که ارتش پیشگام آن بود و پیشنهاد اجرای آن را مطرح کرد؛ همچنین اجرای حلقه حفاظتی شهر که کاهش ترافیک غرب اصفهان را رقم خواهد زد حاصل تعامل ارتش با شهرداری است.
امیر آذر افروز با بیان اینکه باید به گونه‌ای عمل کرد که منافع ارتش و شهرداری حفظ شود، تأکید کرد: از شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی درخواست می‌کنیم در تصمیمات کلان و راهبردی توافق‌ها را سرعت ببخشند.

درخشش اصفهان در حوزه شهرسازی کشور / مسیر شورای پنجم ایجاد عدالت فضایی در شهر
«شیرین طغیانی» رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: از ابتدای فعالیت شورای پنجم مسیر حرکت برمبنای ایجاد عدالت فضایی و توجه به تمام مناطق توسعه یافته و حاشیه شهر با ایجاد پروژه‌های کلان، منطقه‌ای و محله‌ای بوده است.
وی گفت: اگر همدلی و هم سویی در میان نهادها، مؤسسات و سازمان‌هایی که تأثیرگذار در امر پیشرفت کشور هستند وجود نداشته باشد پروژه‌های مهم عملیاتی نخواهد شد.
وی با قدردانی از شهرداری و مناطق ۱۵ گانه برای انجام اقدامات و فعالیت‌های ارزنده در شهر تصریح کرد: از ابتدای شورای پنجم مسیر حرکت بر مبنای ایجاد عدالت فضایی و توجه به تمام مناطق توسعه یافته و حاشیه شهر با ایجاد پروژه‌های کلان، منطقه‌ای و محله‌ای بوده است.
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان اصفهان ادامه داد: آغاز عملیات احداث پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غیر همسطح در بزرگراه شهید کشوری نمونه بارز این اقدامات ارزشمند و فرامنطقه‌ای است.
وی اظهار کرد: هر هفته شاهد افتتاح چندین پروژه و کلنگ زنی از پروژه‌های جدید در شهر هستیم که این اقدامات در راستای توسعه شهر انجام می‌شود.
طغیانی تصریح کرد: اصفهان برای همه نصف جهان و برای ما همه جهان است؛ بنابراین تلاش می‌کنیم که این شهر به قله‌های افتخار بیش از گذشته دست یابد.
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر اینکه اصفهان در حوزه شهرسازی و معماری همچنان در کشور می‌درخشد، ادامه داد: این درخشش به دلیل همت مدیران شهری و همراهی سایر نهادها و مشارکت و همکاری مردم رقم خورده است.

اجرای ۵۰ درصد پروژه‌های شهر در منطقه شش
«محمدرضا برکت» مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان دیگر سخنران این مراسم بود که در سخنانی گفت: سال گذشته ۵۰ درصد پروژه‌های شهر در این منطقه اجرا شده است.
وی اظهار کرد: بودجه سال ۹۷ این منطقه ۲۳۰ میلیارد تومان بود که با تلاش‌های شبانه روزی بخش قابل توجهی از آن جذب شد.
وی افزود: سال گذشته بر اساس اجرای پروژه‌های عمرانی، بودجه منطقه شش با افزایش ۸۶ درصدی نسبت به سال ۹۷ به عدد ۴۳۴ میلیارد تومان رسید که ۵۶۰ میلیارد تومان یعنی ۱۳۰ درصد بودجه وصول شد.
مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان تصریح کرد: در سال جاری بودجه منطقه شش ۵۵۰ میلیارد تومان تعیین شده که در مقایسه با رقم سال گذشته ۲۷ درصد افزایش یافته و تاکنون ۳۷ درصد آن محقق شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۵۰ درصد پروژه‌های شهر در منطقه شش اجرا شده است، گفت: در دو سال اخیر سعی کردیم بازوی توانمندی برای شهرداری باشیم و همراهی و همکاری لازم را انجام دهیم.
برکت با بیان اینکه تعداد پروژه‌های منطقه شش در سال گذشته ۱۱۵ مورد بود که بیش از ۹۰ درصد آنها عملیاتی شد، اظهار کرد: در سال جاری ۱۵۵ پروژه در این منطقه تعریف شده که ۱۳۱ مورد آن پروژه‌های جدید عمرانی است.
وی افزود: امروز در برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» عملیات اجرایی مجموع پل‌ها و تقاطع غیر همسطح در بزرگراه شهید کشوری آغاز خواهد شد که برای اجرای آن ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان با بیان اینکه عملیات احداث تصفیه خانه پساب جنوب اصفهان با حجم ۲۴۰ لیتر بر ثانیه به مساحت یک هزار مترمربع از امروز آغاز می‌شود، گفت: برای اجرای این پروژه ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: بوستان سایه به وسعت ۷۰ هزار مترمربع و با صرف هزینه‌ای افزون بر ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح و در اختیار شهروندان قرار گرفت.
برکت با بیان اینکه بهره برداری از دیگر پروژه‌های عمرانی و خدماتی منطقه شش با اعتبار ۱۹۸ میلیارد ریال انجام شده است، تصریح کرد: مجموع ۶۳۴ میلیارد ریال پروژه عمرانی و خدماتی در منطقه شش در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
به گزارش ایمنا، در حاشیه افتتاح و بهره‌برداری از بوستان سایه در شهرک شهید کشوری، شهردار اصفهان در پاسخ به درخواست اهالی این شهرک که خواستار برخورداری از برخی خدمات همچون مدرسه و نانوایی بودند، اظهار کرد: ارائه برخی از خدمات که مربوط به شهرداری است، در منطقه شش مورد پیگیری قرار می‌گیرد، اما سایر مشکلات که رفع آنها مربوط به وظایف سایر دستگاه‌ها و نهادها است را به مسئولان مربوطه اطلاع رسانی خواهیم کرد تا در جهت تحقق خواسته‌ها اقدامات لازم صورت گیرد.
نوروزی در جمع تعدادی از ساکنان شهرک شهید کشوری نوید داد که در آینده‌ای نزدیک یک فروشگاه کوثر در این شهرک راه‌اندازی شود.

آغاز فرایند تحویل برج مسکونی اطلس۳

برج مسکونی اطلس۳(P3) آماده تحویل به اعضا گردید.

برج مسکونی  اطلس ۳ در ۱۵ طبقه مسکونی طراحی و اجرا گردید. این برج مسکونی دارای یک طبقه همکف (لابی) و یک طبقه پارکینگ می باشد. واحدهای مسکونی در این بلوک دوخوابه و به صورت میانگین ۱۰۰ متر مربع می باشد.

اعضای این بلوک بر اساس برنامه زمان بندی تدوین شده جهت طی فرایند تحویل قطعی دعوت خواهند شد.

 گزارش تصویری فرایند انتخاب واحد برج های مسکونی اطلس پروژه شهید کشوری اصفهان

احداث دبیرستان دخترانه شهید قاسم سلیمانی

امروز مورخ ۱۸ خرداد ماه، کلنگ ساخت دبیرستان دخترانه، مزین به نام شهید بزرگوار قاسم سلیمانی در مجتمع بزرگ آبشار به زمین زده شد. دبیرستانه ۱۲ کلاسه دخترانه شهید قاسم سلیمانی در زمینی به وسعت ۲۵۰۰ متر مربع و با زیربنای ۵۰۰۰ متر مربع به همت بخش خصوصی احداث خواهد شد. در مراسم کلنگ زنی این مرمز آموزشی محمدرضا برکت شهردار منطقه۶ اصفهان، نماینده امام جمعه اصفهان مدیر کل نوسازی مدارس و مدیران ناحیه ۳ آموزش و پرورش حضور داشتند.

این زمین که از مجموعه های خدمات آموزشی در پروژه شهید کشوری می باشد، از طرف شرکت عمران آبشار اسپادانا به سازمان آموزش و پروش واگذار گردید و اکنون با همت بخش خصوصی و همراهی مسئولین شهری  اجرای آن آغاز خواهد شد

ادامه فرایند انتخاب واحد اعضای پروژه اطلس

فرایند انتخاب واحد اعضای پروژه های اطلس (فاز۶) مجتمع بزرگ آبشار ادامه دارد.

انتخاب واحد اعضای فاز ۶ پروژه شهید کشوری اصفهان که از ۱۰ خرداد آغاز گردید با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ادامه دارد. در این مرحله از اعضا براساس اولویت از طریق نامه و ارسال پیامک در روزهای معین جهت انتخاب واحد دعوت بعمل می آید.

اعضا می بایست در روزهای مشخص که به آنان اعلام گردیده است راس ساعت ۸ در محل برگزاری انتخاب واحد حضور بهم رسانند.

تمامی اطلاعات ضروری اعم از نقشه معماری و تصاویر برج های مسکونی در اختیار اعضا قرار می گیرد. در فرایند انتخاب واحد کارشناسان شرکت همراه اعضا خواهند بود و اطلاعات و مشاوره لازم را در اختیار آنان قرار خواهند داد. با توجه به حضور کارشناسان در محل برگزاری انتخاب واحد اعضا هیچ گونه نیازی به مراجعه به مشاوران خارج از شرکت نخواهند داشت لذا از تمامی مالکین درخواست می  گردد نسبت به اطلاعات خارج از شرکت حساسیت لازم را داشته باشند تا در دام شایعات و مشاوره های نادرست نیفتند.

اعضا می توانند پبش از حضور جهت انتخاب واحد با مراجعه به سایت و کانال تلگرام شرکت (@absharkeshvari) و همچنین کانال آپارات شرکت به آدرس (www.aparat.com/absharkeshvari) و تماشای آخرین تصاویر از پیشرفت فیزیکی پروژه مطلع گردند تا در زمان مراجعه بتوانند انتخاب صحیحی داشته باشند.

در فرایند انتخاب واحد اعضا پس از مطالعه نقشه ها و بررسی مبالغ نهایی نسبت به ثبت واحد اقدام و جهت تسویه حساب به واحد مالی شرکت مراجعه خواهند کرد. شایان ذکر است که پس از ثبت واحد امکان تغییر وجود نخواهد داشت، لذا اعضا می بایست با دقت کافی نسبت به انتخاب واحد مورد نظر اقدام نمایند.

https://www.aparat.com/v/OeQ0Y

آغاز انتخاب واحد برج های مسکونی اطلس

انتخاب واحد اعضای برج های مسکونی اطلس (فاز۶) مجتمع بزرگ آبشار (پروژه شهید کشوری اصفهان) از شنبه مورخ ۱۰ خرداد ماه آغاز خواهد شد.

اعضا براساس اولویت و طبق زمان بندی مشخص جهت انتخاب واحد دعوت خواهند شد. فراخوان اعضا از طریق ارسال نامه و پیامک به آنان اطلاع رسانی خواهد شد.

در این دور از انتخاب واحد، اعضا می توانند از میان واحدهای مسکونی در برج های بنفشه( N2-N3) و برج های مسکونی ناز (Q1a-Q1b-Q1C-Q1D) انتخاب نمایند.

در ارتباط با انتخاب واحد توجه به نکات زیر ضروری است:

  • به جهت حفظ سلامت اعضا و جلوگیری از انتشار بیماری کرونا اعضا به صورت محدود و میانگین روزانه ۲۰ نفر جهت شرکت در انتخاب واحد فراخوان خواهند شد.
  • اعضا می بایست در زمان مراجعه ضمن رعایت نکات بهداشتی (به همراه داشتن ماسک، دستکش و خودکار شخصی) مدارک مالکیت، مدارک شناسایی و دسته چک به همراه داشته باشند.
  • اعضا می توانندتنها یک همراه در زمان مراجعه در کنار خود داشته باشند و از ورود نفرات همراه بیش تر جلوگیری به عمل خواهد آمد.
  • در زمان برگزاری انتخاب واحد نقشه معماری واحدها و تصاویر مربوط به آنها در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت.
  • به منظور مشاوره و راهنمایی اعضا در زمان انتخاب واحد کارشناسان شرکت همراه اعضا خواهند بود و اطلاعات لازم را در اختیار آنان قرار خواهند داد.
  • اعضا ضروری است در زمان معین اعلام شده مراجعه نمایند، در صورت عدم مراجعه، بدون در نظر گرفتن اولویت انتخاب، تنها از واحدهای باقیمانده امکان انتخاب واحد خواهند داشت.
  • شایان ذکر است از ورود اعضا در تاریخ های غیر از اعلامی (مراجعه زودتر از موعد) جلوگیری به عمل خواهد آمد. زمان و تاریخ مراجعه اعضا از طریق نامه و پیامک به آنان اطلاع رسانی خواهد شد.

 

آغاز فرایند تحویل قطعی برج های مسکونی شبنم (v2-v3)

برج های مسکونی شبنم (V2-V3) به مالکین تحویل قطعی خواهد شد.

مالکین واحدهای مسکونی برج های شبنم (V2-V3) می توانند جهت طی فرایند تحویل قطعی واحدهای خود طبق جدول زمان بندی زیر به محل بلوک V2 مراجعه نمایند و یا جهت هماهنگی با واحد بهره برداری به شماره ۰۳۱۳۶۳۴۳۳۴۹ تماس حاصل نمایند.

کالکان محترم برج مسکونی V2 از مورخ ۲۷ اردیبهشت ماه تا ۱ خردادماه سال جاری طبق جدول زمان بندی زیر و بر اساس طبقه و واحد مسکونی خود مراجعه خواهند نمود.

مالکان محترم برج مسکونی V3 نیز از ۶ خرداد ماه تا ۱۲ خرداد ماه فرصت خواهند داشت براساس جدول زیر جهت طب فرایند تحویل قطعی واحد خود مراجعه نمایند.

در زمان مراجعه اعضا می بایست مدارک تحویل و مالکیت همچنین تعهدات پرونده اداره گاز را به همراه داشته باشند.

برج های مسکونی شبنم از مجموعه برج های فاز۶ مجتمع بزرگ آبشار (پروژه شهید کشوری اصفهان)می باشند که اجرای آن به پایان رسیده است و در سال گذشته به اعضا تحویل موقت گردید. هم اکنون با رفع نواقص و تکمیل خدمات در این برج های مسکونی، فرایند تحویل قطعی آن به اعضا آغاز گردیده است.

اطلاعیه انتخاب واحد (۲)

به اطلاع اعضای محترم برج های مسکونی اطلس(فاز۶) می رساند

با توجه به برنامه ریزی شرکت عمران آبشار اسپادانا جهت برگزاری انتخاب واحد، تا مورخ ۱۸ اردیبهشت فرصت خواهید داشت در صورت عدم تکمیل موجودی تا مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال و تحویل اصل فیش واریزی، اقدام نمایید.

تمامی اقدامات لازم جهت برگزاری انتخاب واحد در اسفند سال گذشته صورت گرفت اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و ابلاغ دستورات بهداشتی امکان برگزاری مهیا نگردید. در حال حاضر شرکت در نظر دارد با رعایت تمامی شیوه نامه های بهداشتی اقدام به برگزاری انتخاب واحد نماید. اعضا براساس زمانبندی معین فراخوان و جهت انتخاب واحد دعوت خواهند شد. لذا ضروری است اعضا تا مورخ ۱۸ اردیبهشت نسبت به تکمیل موجودی و تحویل اصل فیش های واریزی خود اقدام نمایند. بدیهی است اعضایی که موجودی آنها کم تر از مبلغ باد شده باشد و یا اصل فیش واریزی را تحویل ننموده باشند امکان انتخاب واحد را نخواهند داشت.

@absharkeshvari

 

تحویل برج مسونی لاله با بهبود شرایط بهداشتی

برج مسکونی لاله B5-3 طبق برنامه زمان بندی و روزشمار اعلامی در سال ۱۳۹۸  آماده تحویل موقت به اعضا گردید، اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و به منظور حفظ سلامت اعضا و بر اساس ابلاغ ستاد مبارزه با کرونا امکان فراخوان اعضا وجود نداشت. در صورت  بهبود شرایط و ابلاغ پروتکل های بهداشتی به زودی فراخوان اعضا جهت طی فرایند تسویه حساب و تحویل واحدها صورت خواهد گرفت و برج مسکونی لاله نیز به مالکان تحویل خاهد شد.

حقه حباب‌سازها در بازار مسکن

دنیای‌اقتصاد : جریان معاملات مسکن در شهر تهران تقریبا متوقف شده و در غالب محله‌ها با وجود تقاضای خرید و حتی فروش در حجم کم، «محدودیت‌های کرونایی و ترس افراد از ابتلا»، مانع برقراری رابطه بین دو سمت بازار شده است. با این حال گروهی در سمت عرضه، به حباب‌سازی با فایل‌های کاذب رو آورده‌اند تا مانع کاهش قیمت تحت‌تاثیر رکود مضاعف شوند. این گروه فعلا فروشنده نیست؛ اما قصد نزدیک برای عرضه دارد. معدود معاملات این روزها،‌ غیرمصرفی است.

یک گروه از فروشنده‌های بالقوه بازار مسکن با به‌کار بستن یک حقه در اولین ماه از سال جدید، مشغول حباب‌سازی در بازار فروش مسکن هستند. درحالی‌که نسبت بالای قیمت به اجاره مسکن درحال‌حاضر نشان از حبابی بودن سطح قیمت مسکن دارد و این وضعیت از چند ماه قبل در بازار حاکم بوده است، اما همچنان گروه‌هایی از فروشنده‌های کاذب درصدد افزایش سطح قیمت مسکن با استفاده از حقه «قیمت‌گذاری صوری» هستند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، درحال‌حاضر می‌توان فروشنده‌های حاضر در بازار مسکن را به دو گروه «واقعی» و «کاذب» دسته‌بندی کرد. تعداد فروشنده‌های واقعی بازار مسکن که ویژگی اصلی آنها آمادگی برای توافق با خریدار است، بسیار اندک است و در عوض عمده فروشنده‌های فروردین‌ماه بازار مسکن از نوع فروشنده‌های کاذب بوده‌اند.فروشنده‌های کاذب به کسانی اطلاق می‌شود که فعلا قصد فروش آپارتمان خود را ندارند، اما در آینده نزدیک چنین مقصودی دارند و به همین دلیل از هم‌اکنون دست به‌کار شده‌اند تا با به‌کار بستن حربه‌ای، بتوانند در دو، سه ماه آینده املاک خود را با قیمت‌های بالا بفروشند. این افراد اکنون ابراز به قصد فروش می‌کنند و در واقع نقش فروشنده را برای واسطه‌ها و خریداران مسکن بازی می‌کنند، اما قیمت‌های اعلامی آنها به‌صورت پلکانی از اسفند تا کنون رو به افزایش بوده است.تحقیقات میدانی «دنیای‌اقتصاد» از واسطه‌های ملکی نشان می‌دهد زمانی که خریداری برای قیمت پیشنهادی اولیه این فروشنده‌ها پیدا می‌شود، آنها یک‌باره قصد افزایش قیمت می‌کنند و قیمت اعلامی جدیدی را به متقاضی و واسطه اعلام می‌کنند که معمولا دست‌کم ۵ و بعضا تا ۱۰ درصد بالاتر از قیمت پیشنهادی قبلی است.

در واقع نشانه اصلی فروشنده‌های کاذب، همین است که روی توافق با خریدار بر سر قیمت پیشنهادی به شدت مقاومت می‌کنند و واسطه‌های کارکشته این رفتار را چنین تعبیر می‌کنند که فرد از ابتدا «فروشنده واقعی» نبوده است. اعلام مکرر قیمت‌های بالا و بالاتر روالی بوده که فروشنده‌های کاذب در فروردین‌ماه در پیش گرفتند.در عین حال نباید فراموش کرد که بازار مسکن در این ماه از حالت نیمه تعطیل همیشگی نیز فراتر رفته و تقریبا به کلی تعطیل بوده است؛ به این ترتیب که این بازار دو هفته تعطیلات نوروزی را پشت‌سر گذاشت و پس از آن با توجه به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی دو هفته نیز دورکاری و شرایط قرنطینه خانگی را تجربه کرد که مانع از فعالیت عادی این بازار شد.به این ترتیب حجم معاملات مسکن در برخی از محله‌ها تا ۹۰ درصد ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته و حتی در برخی از محله‌ها به صفر رسیده است. بنابراین هیچ بعید نیست که آمار رسمی معاملات در فروردین حتی به هزار فقره نیز نرسد.

در ماهی که گذشت صرفا یک دسته از افرادی که به هر دلیل ناگزیر به فروش ملک بوده‌اند، حاضر به معامله شده‌اند و همان‌طور که گفته شد، تعداد این فروشنده‌های واقعی بسیار اندک بوده است. در مقابل فروشنده‌های کاذب که می‌خواهند به هر شکل ممکن مانع از برقراری ثبات قیمتی تحت‌تاثیر رکود کرونایی در بازار ملک شوند، بیشتر بوده است. نکته قابل‌توجه این است که در جمع فروشنده‌های کاذب، تعداد سازنده‌های عرضه‌کننده آپارتمان‌های کلید نخورده به مراتب بیشتر و تعداد مالکان آپارتمان‌های کلیدخورده کمتر بوده است. این درحالی است که در جمع فروشنده‌های واقعی این نسبت معکوس بوده و مالکان واحدهای کلیدخورده عمدتا بیشتر از سازنده‌ها بوده‌اند.به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، در بازار مسکن کنونی سفته‌بازها نیز بار دیگر در جمع متقاضیان خرید حضور پیدا کرده‌اند. این افراد کسانی هستند که امید دارند در رکود کرونایی بتوانند معاملات با قیمت مناسب انجام دهند و در فصل تابستان با توقف احتمالی شیوع کرونا و بازگشت نسبی رونق به معاملات، واحدهای خریداری شده را با قیمت‌های بالاتر بفروشند.در عین حال تقاضای مصرفی نیز در بازار مسکن فروردین ماه حضور داشته است اما ویژگی این متقاضیان، بودجه ضعیف آنهاست که اغلب تناسبی با قیمت‌های پیشنهادی حباب‌آلود ندارد.با این وجود در یک برآورد کلی از وضعیت تقاضا در بازار مسکن فروردین ماه می‌توان گفت حجم متقاضیان مسکن به‌طور کلی در مقایسه با ماه‌های مشابه سال‌های گذشته به کمتر از نصف کاهش پیدا کرده است و به همان نسبت شاهد افت شدید معاملات حتی در مقایسه با ماه‌های نیمه تعطیل فروردین خواهیم بود.

  شروع دوباره فعالیت بنگاه‌ها

بررسی «دنیای‌اقتصاد» حاکی از این است که از روز گذشته تعدادی از دفاتر معاملات املاک فعالیت خود را از سر گرفته‌اند. در مورد واحدهای صنفی مذکور از ابتدا تعیین تکلیف روشنی صورت نگرفته بود؛ به این معنا که در لیست طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا منتشر و در آن اصناف به سه دسته «کاملا فعال»، «کاملا غیرفعال» یا «فعال با محدودیت» تقسیم شده بودند، هیچ اشاره‌ای به بنگاه‌های ملکی نشده بود.

با این حال دفاتر مشاوران املاک اغلب با توجه به شنیده‌هایی از برخورد و پلمب واحدهای هم‌صنفی خود که در روزهای گذشته مشغول فعالیت شده بودند، ترجیح دادند دفاتر خود را بسته نگه دارند و تلقی آنها این بود که قطعا بنگاه‌های ملکی در زمره مشاغل ضروری که باید فعال بمانند، قابل دسته‌بندی نیستند.حتی در طرح فاصله‌گذاری هوشمند نیز که اجرای آن از دیروز در تهران آغاز شد، هیچ صراحتی درباره فعالیت یا عدم فعالیت این مشاغل وجود ندارد، اما بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد تعدادی از بنگاه‌های ملکی با ثبت‌نام در سامانه وزارت بهداشت به نشانی salamat.gov.ir توانسته‌اند کدرهگیری مربوطه را دریافت کرده و اجازه فعالیت پیدا کنند.البته برخورد فروشنده‌ها و خریداران در بازار مسکن با موضوع کرونا با یکدیگر متفات است؛ به این معنا که یک گروه از فروشنده‌ها حاضر هستند بازدیدکنندگان را با ماسک به واحدهای فروشی خود راه دهند و با این شرط اجازه بازدید می‌دهند اما یک گروه دیگر از فروشنده‌ها در همین حد نیز تمایلی به همکاری با واسطه‌ها و بازدیدکنندگان متقاضی مسکن ندارند و فعلا ترجیح می‌دهند صرفا عکس و فیلم از واحدهای فروشی خود در اختیار متقاضیان قرار دهند.

البته واسطه‌های ملکی می‌گویند ترس خریداران به مراتب از فروشندگان بیشتر است و بسیاری از آنها حتی با ماسک و تجهیزات بهداشتی نیز حاضر به مراجعه به دفاتر ملکی نیستند و این موضوع درحال‌حاضر مهم‌ترین چالش بازاریابی مسکن به شمار می‌آید. به‌نظر می‌رسد در صورتی که اعتماد خریداران به رعایت اصول بهداشتی توسط همه عوامل بازار جلب شود، ممکن است در روزهای آینده شاهد افزایش خفیف مراجعه به دفاتر املاک باشیم؛ هر چند در چنین شرایطی استفاده از شیوه‌های روزآمد بازاریابی به مراتب موثرتر و کارآمدتر خواهد بود و به حفظ سلامت شهروندان کمک می‌کند.

© کلیه حقوق برای شرکت عمران آبشار اسپادانا محفوظ است . - طراحی توسط مصطفی مولایی